30 квітня 2025 року в Брюсселі відбулася двостороння зустріч делегацій України та Європейської Комісії в межах офіційного скринінгу за розділом 26 «Освіта та культура» переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.
Українську делегацію очолили представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту, Міністерства культури та інформаційної політики, а також інших державних органів, відповідальних за реалізацію політик у сферах освіти, культури, молоді та спорту.



Під час зустрічі українська сторона представила ключові досягнення у впровадженні рекомендацій ЄС, зокрема:
- ухвалення в першому читанні законопроєкту «Про професійну освіту»;
- набрання чинності Законом України «Про дошкільну освіту»;
- затвердження більшості підзаконних актів до нього.
Також було презентовано прогрес у таких сферах:
- дошкільна, початкова та середня освіта;
- вища освіта;
- професійна освіта;
- цифровий та зелений перехід;
- навички для працевлаштування та навчання впродовж життя;
- молодіжна політика, культура та спорт;
- боротьба з корупцією у відповідних сферах.
Україна висловила подяку Європейській Комісії за системну підтримку в умовах війни, зокрема за ініціативи «Шкільні автобуси для України», «Ноутбуки для України», друк підручників, фінансування ремонту і відновлення шкіл, впровадження реформи шкільного харчування.
Окремо було відзначено активну участь України в програмі ЄС «Еразмус+», зокрема входження до трійки найкращих країн-партнерів за участю в проєктах CBHE (Розбудова потенціалу у сфері вищої освіти) та участь у 32 Європейських університетських альянсах.
Більше інформації — на сайті МОН України:
🔗 https://mon.gov.ua/news/vidbulasia-dvostoronnia-zustrich-ukraina-ies-u-mezhakh-ofitsiinoho-skryninhu-za-rozdilom-26-osvita-ta-kultura
No Comments