Живописець

Живописець

Термін навчання:

  • На базі неповної середньої освіти (9класів) – 3 роки.
  • На базі повної середньої освіти (11класів) – 1рік(10місяців).
  • Після здобуття робітничої кваліфікації є можливість продовжити навчання в стінах училища на фахового молодшого бакалавра за спеціальністю «Образотворче, декоративне мистецтво, реставрація».

 Загальна характеристика професії:

Живописець – професія творчого характеру, спрямована на формування і впорядкування предметно-просторового середовища, в процесі якого досягається єдність його функціональних і естетичних аспектів.  Основним завданням живописця є гармонійне поєднання різних технік художнього оздоблення в інтер’єрах і екстер’єрах будівель різного призначення. Живописець намагається за допомогою сучасних і стародавніх матеріалів та технік живопису створити привабливе, функціонально оправдане естетичне середовище для перебування людей. В своїй роботі використовує кращі традиції світового живопису, національні традиції нашого народу та тенденції декоративно-ужиткового мистецтва.

 До обов’язків живописця входить проектування і виготовлення живописних робіт станкового характеру та виконання художніх розписів на тканині, виробах з дерева, кераміки, скла декоративно-ужиткового (сувенірного) характеру. Виконання живописних та декоративних панно в інтер’єрі громадських,  житлових  та сакральних  приміщеннях (ікони, орнаменти, настінні розписи) ,

  Може виконувати станковий, декоративний та монументальний живопис на різноманітних основах – полотно, папір, картон, дерево, левкас, оштукатурені поверхні, гіпсокартонні стіни, тощо…

Працює, як правило, індивідуально, або в складі бригади 2-3-5 чоловік. Необхідна простора, світла майстерня обладнана станковим мольбертом для живописних робіт,  набори акварельних, акрилових, гуашевих, темперних, і олійних фарб, набори пензлів, мастихінів, розчинників, шпателів.

Медичні обмеження/протипоказання/.

Претенденти на опанування професії живописець повинен мати добрий, гострий зір з нормальним кольоросприйняттям, не мати схильності до серцево-судинних та легеневих захворювань, не страждати органічними ураженнями центральної нервової системи, епілепсією тощо. Професія передбачає високе навантаження для зору.

Структура професійного навчання

Навчаючись професії на базі 9 класу, учні за 3 роки здобувають повну загальну середню освіту і засвоюють загально-професійний блок знань за модульно-компетентнісними підходами на рівні 3 розряду. Навчання професії відбувається в навчально-виробничих майстернях училища. На третьому курсі іде лише професійне навчання, яке дає можливість вдосконалити навички 2 розряду, пройти практику на виробництві, здобути знання і навички 3 розряду з професії і отримати диплом кваліфікованого робітника 3 розряду з професії живописець після успішної здачі кваліфікаційної атестації (КА) та Державної кваліфікаційної атестації (ДКА)

Перспективи працевлаштування

Індивідуальне  працевлаштування (ФОП),  приватні  дизайнерські майстерні, інтер’єрні студії, художні реставраційні майстерні, продовження навчання в училищі на фахового  молодшого бакалавра та у ВНЗ художнього профілю.

Запитуйте нас...