Виробник художніх виробів з дерева

Виробник художніх виробів з дерева

Виробник художніх виробів з дерева

Термін навчання:

  • На базі неповної середньої освіти (9класів) – 3 роки.
  • На базі повної середньої освіти (11класів) – 1рік(10місяців).
  • Після здобуття робітничої кваліфікації є можливість продовжити навчання в стінах училища на молодшого бакалавра за спеціальністю «Образотворче, декоративне мистецтво, реставрація».

Загальна характеристика професії:

Професія виробник художніх виробів з дерева/різьбяр/ – це професія творчого характеру. Основними завданнями виробника художніх виробів з дерева є виготовлення виробів з дерева, в яких гармонійно поєднуються використання різноманітних технік різьблення з утилітарними функціями виробу, оздоблення інтер’єрів і екстер’єрів будинків, створення естетичного функціонального середовища за рахунок використання національних традицій і сучасних тенденцій декоративно-ужиткового мистецтва.

Виробник художніх виробів з дерева виконує різьблення по дереву усіх видів,(геометричного, контурного, плоскорель’єфного, рель’єфного, ажурного, накладного, комбінованого і об’ємного) мозаїчні набори в різних техніках (маркетрі, паркетрі, блокова мозаїка, інтарсія, інкрустація), проекти художніх виробів з дерева, проекти оздоблення інтер’єрів та творчі роботи виставочного характеру.

До обов’язків різьбяра входить проектування і виготовлення художніх виробів з дерева декоративно-ужиткового (сувенірного) характеру – скриньки, тарілки, свічники, вази, келихи, альбоми, панно, картуші, іграшки.

Виготовлення малих меблевих форм (підставки під квіти, полички, різьблені двері, столи, стільці, дверні портали, тумбочки, шафи.

Виконання різьблених панно, меблів та облаштування в інтер’єрі, громадських, житлових(індивідуальні меблі, сходи, декоративне оформлення) та сакральних приміщень (іконостас, різьблені рами, декоративне оздоблення),

Працює, як правило, індивідуально, або в складі бригади 2-3-5 чоловік. Необхідна майстерня з деревообробними верстатами та ручний електрофікований інструмент, спеціальні стамески для різьблення.

Медичні обмеження/протипоказання/.

Претенденти на опанування професії виробник художніх виробів з дерева повинен мати добрий, гострий зір з нормальним кольоросприйняттям, не мати схильності до серцево-судинних та легеневих захворювань, не страждати органічними ураженнями центральної нервової системи, епілепсією, тощо. Професія передбачає високе навантаження для зору.

Структура професійного навчання

Навчаючись професії на базі 9 класу, учні за 3 роки здобувають повну загальну середню освіту і засвоюють загально-професійний блок знань за модульно-компетентнісними підходами на рівні 3-4 розряду. Навчання професії відбувається в навчально-виробничих майстернях училища. На третьому курсі іде лише професійне навчання, яке дає можливість вдосконалити навички 3 розряду, пройти практику на виробництві, здобути знання і навички 4 розряду з професії і отримати диплом кваліфікованого робітника 4 розряду з професії виробник художніх виробів з дерева після успішної здачі кваліфікаційної атестації (КА) та Державної кваліфікаційної атестації (ДКА)

Навчаючись на базі повної середньої освіти (11кл.) термін навчання становить 10 місяців і здобувається 3 розряд з професії виробник художніх виробів з дерева.

Перспективи працевлаштування

Індивідуальне працевлаштування ( ФОП), деревообробні та меблеві підприємства Луцька та області, приватні столярні та дизайнерські майстерні, інтер’єрні студії, художні реставраційні майстерні, продовження навчання в училищі на фахового молодшого бакалавра та у ВНЗ художнього профілю.

Запитуйте нас...