Виробник художніх виробів з кераміки

Виробник художніх виробів з кераміки

Термін навчання:

  • На базі неповної середньої освіти (9класів) – 3 роки.
  • На базі повної середньої освіти (11класів) – 1рік(10місяців).
  • Після здобуття робітничої кваліфікації є можливість продовжити навчання в стінах училища на молодшого бакалавра за спеціальністю «Образотворче, декоративне мистецтво, реставрація».

Загальна характеристика професії:

Професія виробник художніх виробів з кераміки /кераміст/ – творча професія, спрямована на формування та впорядкування предметно-просторового середовища, в процесі якого досягається єдність його функціональних і естетичних аспектів. Основними завданнями виробника художніх виробів з кераміки є виготовлення виробів, в яких гармонійно поєднуються використання різноманітних технік декорування з утилітарними функціями виробу, оздоблення інтер’єрів і екстер’єрів будинків. Виробник художніх виробів з кераміки створює естетичне функціональне середовище, використовуючи національні традиції і сучасні тенденції декоративно-ужиткового мистецтва.

До обов’язків кераміста входить проектування і виготовлення художніх виробів з кераміки  ужиткового, декоративного і декоративно-ужиткового (сувенірного) характеру – посуд, тарілки, блюда, свічники, вази, келихи, кухлі, плакетки, медалі, панно, іграшки, монументально-декоративні панно, садово-паркова пластика, тощо.

Працює, як правило, індивідуально, або в складі бригади 2-3-5-10 чоловік. Необхідна спеціальна майстерня з електрифікованими верстатами та ручний електрифікований інструмент, гончарний круг, муфільна електропіч, спеціальні стеки, різнокольорові ангоби та поливи.

Медичні обмеження/протипоказання/.

Претенденти на опанування професії виробник художніх виробів з кераміки повинен мати добрий, гострий зір з нормальним кольоросприйняттям, не мати схильності до серцево-судинних та легеневих захворювань, не страждати органічними ураженнями центральної нервової системи, епілепсією тощо. Професія передбачає високе навантаження для зору.

Структура професійного навчання

Навчаючись професії на базі 9 класу, учні за 3 роки здобувають повну загальну середню освіту і засвоюють загально-професійний блок знань за модульно-компетентнісними підходами на рівні 3 розряду. Навчання професії відбувається в навчально-виробничих майстернях училища. На третьому курсі іде лише професійне навчання, яке дає можливість вдосконалити навички 3 розряду, пройти практику на виробництві, здобути знання і навички 4розряду з професії і отримати диплом кваліфікованого робітника 4 розряду з професії виробник художніх виробів з дерева після успішної здачі кваліфікаційної атестації (КА) та Державної кваліфікаційної атестації (ДКА).

Перспективи працевлаштування

Індивідуальне  працевлаштування( ФОП), керамічні підприємства, приватні дизайнерські майстерні, інтер’єрні студії, художні реставраційні майстерні, продовження навчання в училищі на фахового молодшого бакалавра та у ВНЗ художнього профілю.

Запитуйте нас...