Виконавець художньо-оформлювальних робіт (дизайн)

Виконавець художньо-оформлювальних робіт (дизайн)

Термін навчання:

  • На базі неповної середньої освіти (9класів) – 3 роки.
  • На базі повної середньої освіти (11класів) – 1рік(10місяців).
  • Після здобуття робітничої кваліфікації є можливість продовжити навчання в стінах училища на молодшого бакалавра за спеціальністю «Образотворче, декоративне мистецтво, реставрація».

Загальна характеристика професії:

Професія виконавець художньо-оформлювальних робіт /оформлювач, дизайнер/ – це професія творчого характеру. Основними завданнями виконавця художньо-оформлювальних робіт є виготовлення інформаційно-рекламної продукції, в якій гармонійно поєднуються використання різноманітних графічних та дизайнерських технік з утилітарними функціями виробу, середовища, оздоблення інтер’єрів і екстер’єрів будинків, створення естетичного функціонального середовища за рахунок використання національних традицій і сучасних тенденцій в оформленні навколишнього середовища і креативних дизайнерських рішеннях. До обов’язків дизайнера входить проектування і виготовлення художньо-оформлювальної (дизайнерської) продукції у вигляді елементів внутрішньої і зовнішньої реклами (табличок, вивісок, стендів, оголошень, реклами,  стікерів, сітілайтів, банерів та інших виробів графічно-поліграфічної продукції. 

Працює, як правило, індивідуально, або в складі бригади 2-3-5 чоловік. Необхідна майстерня з обладнанням для виконання виробів художньо-оформлювального характеру, компютер, принтер, плоттер, уміння працювати з графічними редакторами, оракалом, пластиком, ДВП, картоном і папером.

Медичні обмеження/протипоказання/.

Претенденти на опанування професії виконавець художньо-оформлювальних робіт повинен мати добрий, гострий зір з нормальним кольоросприйняттям, не мати схильності до серцево-судинних та легеневих захворювань, не страждати органічними ураженнями центральної нервової системи, епілепсією тощо. Професія передбачає високе навантаження для зору.

Структура професійного навчання

Навчаючись професії на базі 9 класу, учні за 3 роки здобувають повну загальну середню освіту і засвоюють загально-професійний блок знань за модульно-компетентнісними підходами на рівні 3-4 розряду. Навчання професії відбувається в навчально-виробничих майстернях училища. На третьому курсі іде лише професійне навчання, яке дає можливість вдосконалити навички 3 розряду, пройти практику на виробництві, здобути знання і навички 4 розряду з професії і отримати диплом кваліфікованого робітника 4 розряду з професії виробник художніх виробів з дерева після успішної здачі кваліфікаційної атестації (КА) та Державної кваліфікаційної атестації (ДКА)

Перспективи працевлаштування

Індивідуальне  працевлаштування, ФОП, деревообробні та меблеві підприємства, приватні столярні та дизайнерські майстерні,

інтер’єрні студії, художні реставраційні майстерні. Роботи, пов’язані з рекламним та художнім оформленням на підприємствах, в організаціях та установах всіх видів економічної діяльності, виробництвом сувенірної, графічно-поліграфічної продукції. Продовження навчання в училищі на фахового молодшого бакалавра та у ВНЗ художнього профілю.

 

Запитуйте нас...