ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ УКРАЇНИ

Для українців Гімн України — щось особливе та знайоме до болю і мурах по шкірі. Для українців Гімн України — щось особливе та знайоме до болю і мурах по шкірі.

Особливо під час війни слова та мелодія відгукуються кожному, викликають відчуття гордості за державу та віри, що Україна переможе над ворогом.В умовах війни рядки цієї пісні стали ще більш актуальними.

Щодня наші захисники доводять, що всі воріженьки обов’язково згинуть від сили козацького роду.


Історія свята

Воно було затверджене лише у 2021 році.
10 березня в наші країни відзначають День Державного Гімну України. Це доволі молоде свято, яке було затверджене 7 грудня 2021 року Кабінетом Міністрів України.

Перше публічне виконання пісні «Ще не вмерла України і слава, і воля» відбулось 10 березня 1865 року в Перемишлі як завершальний номер концерту, присвяченого Тарасові Шевченку. Саму тому ця дата вибрана як День Державного Гімну. На платівку гімн вперше був записаний у кельнському відділенні «Грамофону» в жовтні 1910 року у виконанні Модеста Менцинського.

У 1917—1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним із державних гімнів УНР та ЗУНР. Зокрема, 17 червня 1917 року американське видання «Нью-Йорк таймс» опублікувало замітку про затвердження офіційного перекладу гімну України:

15 січня 1992 року музичну редакцію М. Скорика та Є. Станковича (для хору та фортепіано) державного гімну затвердила Верховна Рада України, що знайшло своє відображення у Конституції України.

А лише 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України». Законопроєктом пропонувалося затвердити як державний гімн національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета і приспівом пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». Президент запропонував змінити звучання першої строфи гімну на «Ще не вмерла України і слава, і воля».

Гімн – символ українською незалежності, свободи, волелюбності, незламності, віри та надії. Сьогодні він, як Прапор і Герб, об’єднує українців у боротьбі з російським агресором і його впізнають і шанують в усьому світі.

No Comments

Comments are closed.

Запитуйте нас...